ERASMUS+KA2101083143 — DEFEP — ERASMUS-EDU-2022-CBHE
У період з 20 по 22 червня у стінах Чорноморського національного університету імені Петра Могили та за його межами у форматі Zoom відбувся Міжнародний форум освітян і роботодавців «Дистанційна освіта майбутнього: виклики та перспективи».
Форум був присвячений виявленню основних проблем та шляхів їх вирішення в імплементації дистанційної освіти під час професійної підготовки здобувачів вищої освіти.
Зазначений форум проводився у рамках міжнародного проєкту Erasmus+ KA2 DEFEP («Дистанційна освіта майбутнього: кращі практики ЄС у відповідь на запити сучасних здобувачів вищої освіти та представників ринку праці»), який реалізується за фінансової підтримки Європейського Союзу.
Форум відбувся у гібридному форматі. Деякі учасники були залучені до роботи форуму безпосередньо у приміщенні Чорноморського національного університету імені Петра Могили, а деякі науково-педагогічні працівники та менеджмент ЗВО, здобувачі вищої освіти, представники органів влади та місцевого самоврядування, громадських організацій та бізнесу з усіх куточків України та світу підʼєднувалися до Zoom-конференції.
У вівторок, 20 червня, робота форуму розпочалася з вітальних промов. Ректор Чорноморського національного університету імені Петра Могили Леонід Клименко урочисто відкрив роботу форуму своїм вітальним словом.
У перший день роботи форуму у форматі пленарного засідання та панельних дискусій обговорювались такі вкрай важливі питання як: державна політика розвитку вищої освіти під впливом цифрових трансформацій; організація освітнього процесу в закладах фахової перед вищої та вищої освіти в умовах воєнного стану; порушення академічної доброчесності; вплив освітніх проектів CERGE-EI на якість дистанційної освіти в Центральній та Східній Європі; маркетингове комунікаційне забезпечення дистанційної освіти в Україні, ЄС і світі; тенденції розвитку дистанційної освіти у ЗВО; трансформація вищої освіти.
Другого дня на панельній дискусії обговорювались питання кращих практик неформальної цифрової освіти та інтеграції із ЗВО, а також важливою частиною обговорень стали міжнародні проєкти дистанційної освіти.
На фінальній панельній дискусії 22 червня були присутні роботодавці, а саме представники найбільш успішних ІТ-компаній та компаній у галузі банківської сфери, таких як EPAM, Академія ДТЕК, ТОВ «Агріаналітика» та ПриватБанк. Роботодавці були залучені до обговорення специфіки корпоративної дистанційної освіти та найкращих практичних кейсів зі сфери бізнесу.
На завершення форуму відбулася фасилітована сесія з дизайн-мислення «Креативні ідеї для кращих рішень дистанційної освіти», під час якої всі учасники форуму шукали вирішення головного питання: «Як ЗВО підготувати фахівців, які будуть задовольняти потреби роботодавців в умовах воєнного стану?»
Сьогодні все більш важливо, щоб сучасні університети були платформами для відкритого спілкування та обміну ідеями, зберігаючи всі свої академічні компетенції. Нові технології не тільки докорінно змінили спосіб життя людей, вони також суттєво вплинули на сферу освіти. Одним із наслідків цього стало швидке зростання популярності дистанційної освіти. Змінюється функція та формат навчання, а також має змінитися організація навчального процесу, що допоможе побудувати екосистему цифрових рішень в освітній сфері та забезпечити якісну підготовку майбутніх конкурентоспроможних фахівців.
Програма Форуму
Резолюція Форуму
Запис трансляції на YouTube