20 – 23 червня 2024 року відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Інтернаціоналізація вищої освіти України у глобальному поступі», що проводилася в межах ХXI Міжнародної наукової конференції «Ольвійський форум – 2024: стратегії країн Причорноморського регіону в геополітичному просторі» на базі Чорноморського національного університету імені Петра Могили у м. Миколаїв та с. Мигія (Національний природній парк «Бузький Гард») в очно дистанційному форматі.
Під час конференції відбулося пленарне засідання, круглі столи та панельні дискусії за наступними тематиками:
➢Інтернаціоналізація вищої освіти
➢Міжнародні тренди трансформації вищої освіти
➢Міжнародні програми та проєкти і їх роль у реформуванні вищої освіти України
➢Екосистема дистанційної освіти ЄС і Східного партнерства
➢Система менторства та тьюторства у закладах вищої освіти
З вітальним словом до учасникв конференції звернулися: Леонід КЛИМЕНКО, ректор ЧНУ ім. Петра Могили; Алла КОВАЛЬ, проректор з науково педагогічної роботи та міжнародного співробітництва; Олеся ВАЩУК, Голова правління ВГГО «Інноваційний університет», Голова Ради молодих вчених при Міністерстві освіти і науки України; Світлана ШИТІКОВА, координаторка проєкту, Національний Еразмус+ офіс в Україні.
На пленарному засіданні було заслухано наступні змістовні доповіді:
1. Світлана ШИТІКОВА, координаторка проєкту, Національний Еразмус+ офіс в Україні. ПРОГРАМА ЄС ЕРАЗМУС+: МОЖЛИВОСТІ, ПЕРЕВАГИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ ДЛЯ ЗВО УКРАЇНИ.
2. Ігор ТАРАНОВ, начальник відділу «Офіс Горизонт Європа в Україні». НОВІ ГОРИЗОНТИ ДЛЯ УКРАЇНСЬКИХ ЗВО З ПРОГРАМОЮ «ГОРИЗОНТ ЄВРОПА В УКРАЇНІ».
3. Ольга ПОЛОЦЬКА, Виконавчий директор Національного фонду досліджень України. ФІНАНСУВАННЯ ДОСЛІДНИЦЬКИХ ПРОЄКТІВ УКРАЇНСЬКИХ ВЧЕНИХ ЗА ПІДТРИМКИ НАЦІОНАЛЬНИХ І МІЖНАРОДНИХ ФОНДІВ.
4. Tea MURVANIDZE, Head of The Office of Technology and Grant Projects, Georgian Technical University, IMPACT OF INTERNATIONAL GRANT PROGRAMS AND PROJECTS ON CHANGES IN GEORGIAN UNIVERSITIES.
5. Ксенія СМИРНОВА, проректорка з науково-педагогічної роботи (міжнародне співробітництво), Очільниця Секції права Європейського Союзу Центру досконалості Жана Моне ІМВ КНУ імені Тараса Шевченка, членкиня Науково-експертної ради Антимонопольного комітету України, членкиня Комісії з питань правової реформи при Президентові України. ІНТЕРНАЦІОНАЛІЗАЦІЯ УНІВЕРСИТЕТІВ – НОВІ ФОРМИ Й СУЧАСНІ ТЕНДЕНЦІЇ.
5. Ольга РАКУ-ВАЩИЛЕНКО, заступниця директора Центру підтримки бізнесу та економічного розвитку, МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ НЕФОРМАЛЬНОЇ ОСВІТИ ТА РОЗВИТКУ МОЛОДІ ЗАВДЯКИ МІЖНАРОДНИМ ГРАНТОВИМ ПРОЄКТАМ
Під час круглого столу «Міжнародні тренди трансформації вищої освіти» основними спікерами стали: Олександра ОВЧИННИКОВА, молодший науковий співробітник, здобувачка освітньо-наукового ступеня доктора філософії, Клайпедський університет, Клайпеда Литва; Valentinas NAVICKAS, професор, доктор, Школа Економіки та Бізнесу, Каунаський університет технологій, Каунас, Литва; Анна СОЛОВЙОВА, кандидатка політичних наук, доцентка, в.о. завідувача кафедри журналістики ЧНУ імені Петра Могили; Ольга ШАПОВАЛ, виконавча директорка, Громадська спілка «Харківський кластер інформаційних технологій»; Олена ФІЛІМОНОВА, кандидат економічних наук, Чорноморський національний університет імені Петра Могили, координатор проєкту DEFEP; Юрій РЕШЕТНИК, Головний аналітик ІТ-напрямку, заступник керівника, Головний офіс АТ КБ “ПРИВАТБАНК”.

Учасники обговорили можливості та перспективи, які відкривають міжнародні програми та проєкти перед університетами України. Особливо звернули увагу на програму Еразмус+ і ті проєкти, що реалізуються за її підтримки. Більшість із них дає відповідь на гострі виклики вітчизняної вищої освіти. Так, проєкт DEFEP, що присвячений розвитку дистанційної форми здобуття вищої освіти сприяє впровадженню інноваційних дидактичних підходів і кращих практик ЄС, аби така освіта формувала у здобувачів професійні компетентності та м’які навички для подальшої роботи у діджиталізованому світі.

З програмою конференції можна ознайомитися за покликанням.

Резолюція.

Презентації конференції.