У процесі реалізації міжнародного проєкту CBHE Erasmus+ DEFEP «Дистанційна освіта майбутнього: кращі практики ЄС у відповідь на запити сучасних здобувачів вищої освіти і представників ринку праці» були створені та обладнані сучасні лабораторії дистанційного навчання в низці провідних університетів України та Молдови, серед них: Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана, Львівський національний університет природокористування, Молдовський державний університет, Національний університет «Чернігівська Політехніка», Технічний університет Молдови, Уманський національний університет садівництва, Харківський національний університет імені Василя Назаровича Каразіна та Чорноморський національний університет імені Петра Могили.
Ці лабораторії надають можливість викладачам університетів створювати високоякісний навчальний контент, використовуючи інноваційні платформи та ресурси для дистанційної освіти. Вони обладнані всім необхідним для проведення інтерактивних вебінарів, відеоуроків та онлайн-занять, що дозволяє значно підвищити рівень навчання та його доступність для здобувачів.
Лабораторії дистанційного навчання відкриті для використання як викладачами, так і здобувачам вищої освіти, що дає можливість проводити навчальний процес у нових інтерактивних форматах. Завдяки цьому, університети можуть відповідати на сучасні виклики ринку праці та підвищувати конкурентоспроможність своїх випускників на міжнародному рівні.