Вчена рада Чорноморського національного університету імені Петра Могили розглянула та рекомендувала до друку монографію «Education Innovations as a Response to Modern Challenges: Model of Distance Education» («Освітні інновації у відповідь на сучасні виклики: модель дистанційної освіти»), що є одним з результатів проєкту ЄС ERASMUS-EDU-2022-CBHE-STRAND-2 DEFEP «Distance Education for Future: best EU practices in response to the requests of modern higher education seekers and labor market» («Дистанційна освіта майбутнього: кращі практики ЄС у відповідь на запити сучасних здобувачів вищої освіти та ринку праці»). Її метою є поглиблення та узагальнення методологічних засад провадження дистанційної освіти в ЗВО країн Східного Партнерства з урахуванням попередніх напрацювань і кращих практик університетів ЄС. Висвітлено сутність і роль дистанційної освіти у світовій та європейській освітній парадигмі, розвиток її екосистеми в Україні та Молдові, педагогічні та психологічні засади провадження, технологічний інструментарій моделі дистанційної освіти та вектори подальшого розвитку в контексті правового поля та нинішнього реформування вищої освіти України та Молдови.

Над створенням монографії працював колектив авторів з понад 30 представників ЗВО-співвиконавців з України та Молдови за консультування та рецензування партнерів з ЄС під загальною редакцією д-ра філ. наук, професора Пронкевича О. В. і канд. філ. наук, доцента Мозолевської А. С. Презентувала монографію на засіданні Вченої ради ЧНУ координатор проєкту DEFEP Олена Філімонова. Публікація запланована англійською, українською та румунською мовами для кращого поширення ідей розвитку дистанційної освіти.